Aktívny

GOPALL

Uber pre palety. To je Gopall v jednej vete. Inovatívna spoločnosť, ktorá rieši dlhodobý problém v rámci logistiky a paletového ekosystému. Firma si postupne získava dôveru u najväčších hráčov na retailovom trhu v Čechách a na Slovensku.
Minimálna investícia
100 €
Požadovaná investícia
550 000 €
Minimálna potrebná suma
275 000 €
Očakávany výnos
~22% p.a.
Počet investorov
17
Prejavený záujem
55 100 €
Začať investovať

Fázy projektu

  • 04.10.2023 Obdobie fundraisingu
  • 04.06.2024 Uvoľnenie prostriedkov
  • 01.07.2024 Rozvoj prevádzkových potrieb
  • 01.08.2024 Vývoj softvéru a posilnenie predaja
  • 01.01.2025 Rast spoločnosti
a etablovanie sa na trhu CEE
  • 01.10.2027 Potenciálny exit

O spoločnosti

Uber pre palety. To je Gopall v jednej vete.

Po 20-ročnej skúsenosti v preprave tovaru si CEO Marek Božík uvedomil jednu vec: Preprava tovaru na paletách je extrémne neefektívna. Založil preto GOPALL, aby prepravu paliet zefektívnil, výrobcom ušetril peniaze a životnému prostrediu milióny ton CO2, ktoré sú zbytočne vypúšťané do ovzdušia pri prevážaní prázdnych paliet.

S plánmi ovládnuť do roku 2026 20% CEE trhu s prepravou paliet je GOPALL jeden z najzaujímavejších slovenských startupov súčasnosti.  

GOPALL je inovatívna spoločnosť, ktorá rieši dlhodobý problém v rámci logistiky a paletového ekosystému. Spoločnosť manažuje komplexnú logistiku europaliet, na ktorých výrobné a obchodné spoločnosti posielajú tovar do retailových centrálnych skladov. Súčasné riešenia výmeny paliet sú neefektívne, vytvárajú spoločnostiam prebytočné náklady, nezohľadňujú emisie CO2 a sú závislé od kolísavých cien vstupov. Riešenie od GOPALL tieto negatíva znižuje na minimum a zefektívňuje proces pre všetky strany v dodávateľsko-odberateľskom reťazci. Riešenie GOPALL tak dokáže znížiť emisie uhlíka v preprave paliet až o takmer 70%.

Retailové GOPALL pointy vytvárajú komplexný kolobeh späť k výrobným a obchodným spoločnostiam v požadovanej kvalite. GOPALL tvorí pre spoločnosti vysokú pridanú hodnotu efektívnou distribúciou paliet z najbližšieho miesta, čo vedie k viac ako polovičnému znižovaniu emisií a prepravných nákladov. Spoločnosť zároveň vytvorila sieť servisných GOPALL pointov, kde dopravné spoločnosti vedia vyzdvihnúť prázdne palety alebo vyložiť z vozidla prebytočné.

Trh s prepravou paliet je obrovský a pripravený na zmenu. Len v CEE regióne hovoríme o 300 000 000 eur ročne. Napriek tomu tu neexistuje dominantný hráč s väčšinovým trhovým podielom.

Dnešné riešenia sú drahé a neefektívne. Niektoré riešenia správy paliet sú až 4-krát drahšie, ako riešenie od Gopall.

Každá firma zapojená v systéme GOPALL:

  • Dostane svoje palety domov oveľa skôr, nemusí ich teda toľko vlastniť
  • Uvoľní si financie na iné aktivity namiesto “utopenia” v priveľa paletách
  • Menej paliet = menej skladovania, firma ušetrí aj na skladovom priestore.
Pre zobrazenie daľších sekcii je nutné sa zaregistrovať a mať aktívny účet.
Registrovať sa