Prečítajte si, na aké účely je určená platforma Across Crowd

Across Crowd umožňuje investície do perspektívnych súkromných spoločností prostredníctvom hromadného financovania. Princípom je spojenie viacerých malých investorov, ktorí sa stánú spoluvlastníkmi týchto spoločností.  

Crowdfunding je tiež alternatívou pre majiteľov firiem získať peniaze na ďalší rozvoj z iných, ako z vlastných zdrojov.

Päť pravidiel investovania do private equity

Doplňte svoje investičné portfólio

Je alternatívou pre rozšírenie investičného portfólia o rizikovejšie, tzv. private equity investície, ktoré však môžu mať v porovnaní s tradičnými triedami aktív vyšší potenciálny výnos

Držte dlhodobo

Dosiahnuť úspech trvá aj najlepším spoločnostiam roky. Vašu investíciu preto držte 5 a viac rokov.

Vstúpte do projektov v správnej fáze

Investovaním do spoločností v rannej fáze podnikania maximalizujete svoju potenciálnu návratnosť.

Sledujte si potenciálne benefity

Investori majú možnosť v závislosti od projektu získať rôzne zľavy, výhody, alebo výsledný produkt medzi prvými.

Nepodceňujte riziko

Investujte rozumne a zvážte svoje investičné limity. Private equity investície prinášajú významné príležitosti, ale aj riziká.

Ako funguje investičný proces v Across Crowd

1

Zaregistrujte sa

Stačí váš email a vytvorenie si hesla. Vďaka registrácii dostanete prístup k rozšíreným informáciám a dokumentom k jednotlivým investičným projektom.

2

Aktivujte si svoj účet

Aktivácia účtu prebieha jednoducho, online a do pár minút. Pozostáva z týchto jednoduchých krokov:

 • vyplnenie vašich údajov s overením totožnosti. Bude vám stačiť mobilný telefón s kamerou a doklad totožnosti,
 • uvedenie bankového spojenia,
 • absolvovanie testu finančných znalostí a skúseností,
 • oboznámenie sa a odsúhlasenie upozornenia na riziko.
3

Vyberte si projekt

Porovnajte a preštudujte si jednotlivé ponuky, zvážte ich riziká a následne si vyberte vami preferovaný projekt. Zakliknite tlačidlo INVESTOVAŤ a pokračujte v ďalších krokoch.

4

Investujte

 • Zadajte sumu, ktorú chcete investovať (v závislosti od výšky investície sa mení servisný poplatok, ako aj možná odmena od jednotlivých projektov). 
 • Dôkladne si preštudujte zmluvnú dokumentáciu a elektronicky podpíšte dokumentáciu prostredníctvom SMS. 
 • Pristúpte k platbe a zvoľte si vami preferovanú metódu platby. Platba je možná kartou alebo bankovým prevodom.
 • Prostriedky budú uložené na zbernom účte do momentu úspešného vyzbierania aspoň minimálnej cieľovej sumy. V prípade, že sa minimálna suma na projekt nevyzbiera, prostriedky sa vám po ukončení kampane vrátia.
 • V prípade úspešného vyzbierania aspoň minimálnej sumy sa prostriedky posielajú na účet vlastníka projektu.
5

Ste investorom

Po úspešnom vyzbieraní a odoslaní prostriedkov sa stávate spoluvlastníkom projektu.

Zostaňme v spojení

Prostredníctvom vášho investorského účtu zostanete v spojení s projektom, do ktorého ste zainvestovali. Pravidelne budete dostávať report s výsledkami a novinkami zo spoločnosti.

Investičný model platformy Across Crowd

Featured image
1 Investori platformy Across Crowd sú kolektívne združení v jednej účelovej spoločnosti*.
2 Po vyzbieraní prostriedkov na platforme (aspoň v minimálnej výške pre daný projekt) sa suma posiela na účet vlastníka projektu a účelová spoločnosť nadobúda podiel zápisom v obchodnom registri.
3 Účelová spoločnosť následne rozdelí potenciálne jednorazové odmeny alebo výplaty jednotlivým investorom pri úspešnom “exite” projektu.

(SPV - z anglického Special Purpose Vehicle) je spoločnosť zastupujúca jednotlivých investorov, ktorá následne vstupuje do cieľového projektu ako jeden nový spoluvlastník. Za jej správu je zodpovedná platforma Across Crowd a v prípade úspešného "exitu" cieľového projektu získajú jednotliví investori výnos v pomere k výške ich investícií.

Najčastejšie kladené otázky - FAQ

V tejto sekcii nájdete odpovede na často kladené otázky. Ak tam nie je tá vaša, neváhajte nás kontaktovať

Pozrieť FAQ
 • Vo všeobecnosti prebieha proces výberu spoločností na platformu Across Crowd v týchto 4 bodoch:

  • Prihlásenie sa prostredníctvom formulára, ktorý môžete nájsť v sekcii “Získať kapitál” v pravej hornej časti tejto webovej stránky. V prihlasovacom formulári vyplníte informácie o Vás a vašej spoločnosti a priložíte projektovú dokumentáciu obsahujúcu napríklad informácie o projekte alebo finančný plán.

  • Po prijatí a preskúmaní žiadosti zhodnotíme najdôležitejšie kritériá, ako napríklad skúsenosti zakladateľov alebo reálnosť finančného plánu a celkovej realizácie projektu. 

  • Projektom, ktoré postúpia podrobnejším preskúmaním žiadosti ponúkneme indikatívnu ponuku financovania, ktorú po vašom schválení predstavíme spolu s projektovou dokumentáciou investičnej komisii skupiny Across, ktorá hlasuje za prijatie vašej spoločnosti na platformu Across Crowd.

  • Po schválení projektu investičnou komisiou nasleduje finalizovanie zmluvnej dokumentáce  medzi vašou spoločnosťou a platformou Across Crowd. Zároveň týmto dňom môže vaša spoločnosť začať pripravovať obsahovú časť kampane, ktorá sa zobrazí investorom na platforme po zakliknutí na váš projekt.

  Dĺžka úvodného vyhodnocovania žiadosti je približne 5-7 pracovných dní, pričom dĺžka celkovej analýzy závisí od kvality a objemu vami predložených informácií. Vo všeobecnosti však proces od žiadosti po vyhodnotenie komisiou nebude trvať viac ako 30 dní.

  Potrebuje aj vaša spoločnosť prilákať nových investorov? Across Crowd ponúka rýchly a profesionálny spôsob ako získať kapitál. Vyplňte žiadosť už dnes a my sa vám čoskoro ozveme! 

 • V prvom kroku vyhodnotí tím Across Crowd uskutočniteľnosť projektu a reálnosť finančného plánu vášho projektu. Neskôr si pozveme predstaviteľov spoločnosti na osobné stretnutie, počas ktorého sa odprezentujú bližšie podrobnosti o projekte. Následne prebieha sekundárna podrobnejšia analýza projektu z finančného, právneho a ekonomického hľadiska. Na záver listovanie samotného projektu na platforme schvaľuje investičná komisia skupiny Across.
 • Pre úspešnú registráciu si stačí len vytvoriť heslo a uviesť Vašu e-mailovú adresu, na ktorú odošleme potvrdzovací e-mail. Po overení potvrdzovacieho emailu sa užívateľ platformy stáva registrovaným.
 • Len registrovaný užívateľ má prístup k podrobnejším informáciám k jednotlivým projektom a o plánovaných projektoch sa dozvie ako prvý. Zároveň sa len registrovaný užívateľ môže neskôr stať investorom.